Eki
6
2016

Site İncelemesi : Lovapirlanta.com

Merhaba değerli ziyaretçilerimiz. Daha önce sizlere, sitenizde nasıl seo teknikleri kullanmanız gerektiğinden bahsetmiştik. Sitenizin arama motorlarında nasıl üst sıralara çıkarabileceğinizi makalelerle anlatmıştık. Bugün sizler için, seo tekniklerinin uygulandığı, google arama motorunda çeşitli kelimelerde üst sıralarda yer alan pırlanta satış sitesini inceleyeceğiz.

Tasarım:

Siteye ilk baktığınızda, sitenin tasarımının gayet sade, aranılan içeriklere hızlı ulaşılabilir şekilde yerleştirildiği, responsive (tüm tarayıcılarla uyumlu) olduğu, görüşmekte. Ayrıca sitenin genelinin CSS ile kodlandığı da gözardı edilmemeli.

İç Seo, Header ve diğer bölümler:

lova-pirlanta-fw

Sitenin tek taş yüzük ve pırlanta yüzük gibi, tamamen pırlanta aksesuar satış sitesi olduğunu görüyoruz.

Sitenin title kısmını incelediğimizde “Lova Pırlanta – Tektaş Yüzük, Pırlanta Yüzük, Kolye, Küpe” açıklamasını görüyoruz. Bu açıklama da, tamamen sitenin içeriğiyle %100 uyumlu. Ayrıca, TITLE bölümü, yine standart uzunlukta olup, 57 karakterden oluştuğu görülmekte.

Description bölümüne baktığımızda, “Pırlanta tektaş, yüzük, kolye, küpe modellerini en uygun fiyatlar ve hızlı teslimat avantajı ile Lova Pırlanta online alışveriş sitesinde bulabilirsiniz.” açıklamasını görüyoruz. Description bölümünün de yine tamamen site ile ilgili olduğu, herhangi bir spam içerik bulunmadığı, standart uzunluklarda olduğu ve sitenin asıl arama kelimesi olan pırlanta kelimesinin ise, ana sayfada sadece %10 yoğunlukta kullanıldığı görülmektedir. Bu yoğunluk ise, http://www.lovapirlanta.com ‘un, arama motorları tarafından spam olarak algılanma ihtimalini neredeyse “0” a indirmektedir.

Yine sitenin ana sayfasında, 49 adet resim bulunduğu görülmektedir. Bu da yine sitenin arama motorları tarafından sevilmesini sağlayacaktır.

Ziyaretçi tarafından algılama:

Sitenin bir pırlanta satış sitesi olduğu görülmektedir. Dolayısıyla sitenin güvenilir bir e-ticaret sitesinin sahip olduğu özelliklere sahip olup olmadığına bakacak olursak;

Sitenin sabit bir telefonunun, whatsapp telefonunun, e-posta adresinin, en önemlisi, iletişim adresinin bulunduğunu görüyoruz. Bu özellikler bize, sitenin gerçek bir pırlanta satış sitesi olduğunu gösteriyor.

Peki, ödeme konusunda güvenilir mi?

Ödeme yöntemi olarak, hem havale hem de kredi kartı ile ödeme yapabiliyorsunuz. Havale ile ödeme olarak, şirketin sabit bir hattının, telefonunun ve iletişim adresinin olduğunu göz önüne alırsak, yapılacak havale işleminin tamamen olumlu sonuçlanacağını görebiliriz. Kredi kartı ile ödeme yöntemini inceleyecek olursak, ödeme sayfasında Doğrulanmış bir SSL sertifikasının olduğunu, ödeme bilgilerinin 256 Bit ile şifrelendiği görülmektedir. Bu da yine bize, sitenin ödeme yöntemlerinin tamamen GÜVENİLİR olduğunu göstermektedir.

http://www.lovapirlanta.com ‘un Bir e-ticaret sitesinde olması gereken tüm özellikleri sağladığından, arama motorlarında üst sıralara çıkmanın çok rahat olacağını söyleyebiliriz.

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (4 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
Site İncelemesi : Lovapirlanta.com, 10.0 out of 10 based on 4 ratings

About the Author:

Comments are closed.

.

Twitter Sayfamız

This site is protected by Comment SPAM Wiper.